Menu
Your Cart

Strona ma charakter wyłącznie informacyjny. Przedstawiony cennik obrazuje jedynie dostępność i ceny sterydów w Polsce. Autor w żaden sposób nie zachęca do zakupu śœrodków dopingujących ani ich stosowania.

Stanozolol (Winstrol)

Pokazuje 1 do 4 z 4 (1 Strony)

Stanozolol

 

Stanozolol to jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych sterydów anabolicznych na świecie. Opracowany przez Winthrop Laboratories pod koniec lat pięćdziesiątych XX wieku, jest to steryd anaboliczny, który przez lata cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. W rzeczywistości ci, którzy nigdy nie używali sterydów anabolicznych, jeśli potrafią nazwać steryd, zwykle jest to stanozolol lub stanozolol. Nazwa Stanozolol jest w rzeczywistości najczęściej kojarzoną marką hormonu Stanozolol. Jest to steryd anaboliczny, który przez lata przyciągał uwagę całego świata z powodu licznych skandali sportowych. Kiedy różnych sportowców przyłapano na stosowaniu sterydów anabolicznych, Stanozolol niezliczoną ilość razy znajdował się w czołówce skandalu. W rzeczywistości jest to związane z najważniejszym w historii skandalem związanym ze sterydami sportowymi.

 

Funkcje i cechy stanozololu:

Stanozolol jest sterydem anaboliczno-androgennym pochodzącym z dihydrotestosteronu (DHT), a dokładniej formą zmienioną strukturalnie. Stanozolol to hormon DHT z dwiema zmianami strukturalnymi, które dają nam związek Stanozolol. Pierwsza zmiana polega na wprowadzeniu przyłączonej grupy pirazolowej do pierścienia A hormonu, zastępując grupę 3-ketonową. Ta modyfikacja oficjalnie klasyfikuje stanozolol jako steroid heterocykliczny. Hormon zawiera również dodaną grupę metylową w celu ochrony hormonu po podaniu. Ta zmiana strukturalna ma miejsce na 17. pozycji węgla, która oficjalnie klasyfikuje stanozolol jako steryd anaboliczny C17-alfa alkilowany (C17-aa).

 

Efekty Stanozolol:

Chociaż stanozolol jest używany do zapobiegania marnowaniu tkanki beztłuszczowej, nie jest tym, co nazwalibyśmy sterydem zwiększającym objętość. Rzadko znajdziesz ten steryd w pozasezonowym okresie zdobywania masy. Jednak może być stosowany w celu zwiększenia aktywności innych stosowanych steroidów ze względu na silną redukcję SHBG, ale generalnie nie jest to zalecane. Kiedy zagłębimy się w skutki uboczne Stanozololu, przekonamy się, że jest on bardzo hepatotoksyczny i stosowanie powinno być ograniczone do czasu, gdy jest najbardziej wartościowe. W przypadku sportowca płci męskiej nie nastąpi to w fazie łączenia.

 

Dawkowanie stanozololem:

W warunkach terapeutycznych standardowe męskie doustne dawki stanozololu zwykle mieszczą się w zakresie 2 mg około trzy razy dziennie. Kobiety zwykle otrzymują 4 mg dziennie lub dwie dawki 2 mg, a jeśli objawy wirylizacji nie występują, często zwiększa się do 6 mg dziennie. Kiedy przepisywany jest stanozolol do wstrzykiwań, zwykle podaje się go w dawce 50 mg co 2-3 tygodnie zarówno pacjentom płci męskiej, jak i żeńskiej. W kręgach wydajności standardowe dawki stanozololu dla mężczyzn zwykle mieszczą się w zakresie 25-50 mg. 25 mg dziennie doustnego stanozololu lub 50 mg co drugi dzień stanozololu do wstrzykiwań jest bardzo powszechne. Takie dawki są wystarczające do uzyskania solidnych rezultatów u każdego mężczyzny i powinny być bardzo kontrolowane pod względem skutków ubocznych. Dla tych, którzy są bardziej nastawieni na kulturystykę, 50 mg dziennie w dowolnej postaci jest bardzo powszechne, a niektórzy przyjmują dawkę nawet 100 mg dziennie. Te wysokie dawki końcowe nie są zwykle zalecane poza kręgami kulturystów wyczynowych, nie ma takiej potrzeby. Jednak ze względu na hepatotoksyczny charakter i potencjalne problemy z cholesterolem, wysokie dawki nie powinny  trwać dłużej niż 7-10 dni. Całkowite zużycie powinno mieścić się w przedziale 6-8 tygodni.

 

Dawka skuteczna (mężczyźni): 50 mg co drugi dzień lub codziennie

Skuteczna dawka (kobiety): 20 mg co 4 dni

Czas połowicznego rozpadu: nieco mniej niż 24 godziny

Czas wykrywania: 9 tygodni